  • SRR0905-220M
SRR0905-220M
advertisement
Manufacturer No:
SRR0905-220M
HK JDW NO:
103-SRR0905-220M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SRR0905-220M
Description:
FIXED IND 22UH 1.4A 80 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRR0905-220M
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2008
  • Series
    SRR0905
  • Size / Dimension
    0.390Dia 9.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.4A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Q Factor
    35
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm