  • 2929SQ-361GEC
2929SQ-361GEC
advertisement
Manufacturer No:
2929SQ-361GEC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-2929SQ-361GEC
Quantity:
In Stock : 629
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2929SQ-361GEC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Material - Core
    Air
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn96.5Ag3.5)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Construction
    Flat Top
  • Inductance
    360 nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • Max DC Current
    4.5A
  • Frequency - Self Resonant
    620MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    180
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4429
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    13.5mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.36 µH
  • Height
    7.24mm
  • Length
    14.1mm
  • Width
    7.24mm