  • SPM7054VT-101M-D
SPM7054VT-101M-D
advertisement
Manufacturer No:
SPM7054VT-101M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SPM7054VT-101M-D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SPM7054VT-101M-D
Description:
Quantity:
In Stock : 9701
Step5Bar-code shipping tag
SPM7054VT-101M-D
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPM-VT-D
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.276W 7.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.8A
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    348mOhm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.4A
  • Case/Size Code
    3028
  • Rated Current-Max
    1.8A
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm