  • MLZ2012M4R7HT000
MLZ2012M4R7HT000
advertisement
Manufacturer No:
MLZ2012M4R7HT000
HK JDW NO:
769-MLZ2012M4R7HT000
Datasheet:
MLZ2012M4R7HT000
Description:
Quantity:
In Stock : 2440
Step5Bar-code shipping tag
MLZ2012M4R7HT000
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    400mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    340mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Current - Saturation
    300mA
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm