  • VLF4012AT-3R3M1R3
VLF4012AT-3R3M1R3
advertisement
Manufacturer No:
VLF4012AT-3R3M1R3
HK JDW NO:
769-VLF4012AT-3R3M1R3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF4012AT-3R3M1R3
Description:
Quantity:
In Stock : 5340
Step5Bar-code shipping tag
VLF4012AT-3R3M1R3
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLF
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.146Lx0.138W 3.70mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    100mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.8mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1514
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    1.3A
  • RMS Current (Irms)
    1.3A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm