  • NLC453232T-150K-PF
NLC453232T-150K-PF
advertisement
Manufacturer No:
NLC453232T-150K-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-NLC453232T-150K-PF
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
FIXED IND 15UH 450MA 700 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLC453232T-150K-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    180mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    NLC
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    700mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    450mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    450mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    450mA
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm