  • MHQ0603P9N1HT000
MHQ0603P9N1HT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0603P9N1HT000
HK JDW NO:
769-MHQ0603P9N1HT000
Datasheet:
MHQ0603P9N1HT000
Description:
FIXED IND 9.1NH 250MA 900 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0603P9N1HT000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    9.1nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.8GHz
  • Q @ Freq
    16 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm