  • SPM3015T-1R0M-CA02
SPM3015T-1R0M-CA02
advertisement
Manufacturer No:
SPM3015T-1R0M-CA02
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SPM3015T-1R0M-CA02
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
SPM3015T-1R0M-CA02
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    52.9mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5.1A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm