  • ASPI-1306T-1R0M-T
ASPI-1306T-1R0M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-1306T-1R0M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-1306T-1R0M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-1306T-1R0M-T
Description:
FIXED IND 1UH 8.6A 9 MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-1306T-1R0M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    ASPI-1306T
  • Size / Dimension
    0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Depth
    15.24mm
  • Current Rating
    8.6A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9mOhm Max
  • Max DC Current
    8.6A
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Current - Saturation
    20A
  • Case/Size Code
    7360
  • Height
    7.11mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.11mm