  • SLP331M200A3P3
SLP331M200A3P3
advertisement
Manufacturer No:
SLP331M200A3P3
HK JDW NO:
192-SLP331M200A3P3
Datasheet:
SLP331M200A3P3
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLP331M200A3P3
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial, Can - Snap-In
  • Number of Pins
    Aluminium
  • Weight
    9.071847g
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2010
  • Series
    SLP0712TE (750W)
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    603mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    200V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.77071mA
  • Ripple Current
    1.25A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm