  • SFR16S0003902JA100
SFR16S0003902JA100
advertisement
Manufacturer No:
SFR16S0003902JA100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SFR16S0003902JA100
Step5Bar-code shipping tag
SFR16S0003902JA100
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Lead Diameter
    0.45 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    39000Ohm