  • CW0052R000JE12
CW0052R000JE12
advertisement
Manufacturer No:
CW0052R000JE12
HK JDW NO:
866-CW0052R000JE12
Datasheet:
CW0052R000JE12
Description:
2Ohm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 610
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CW0052R000JE12
    Ceramic
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    3V
  • Power Rating
    5W
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    813 μm
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    25.4mm