  • CCF6016K5FKE36
CCF6016K5FKE36
advertisement
Manufacturer No:
CCF6016K5FKE36
HK JDW NO:
866-CCF6016K5FKE36
Datasheet:
CCF6016K5FKE36
Description:
Through Hole 16.5kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CCF6016K5FKE36
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    16.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    3.53mm
  • Length
    10.16mm