  • SEK3R3M250ST
SEK3R3M250ST
advertisement
Manufacturer No:
SEK3R3M250ST
HK JDW NO:
192-SEK3R3M250ST
Datasheet:
SEK3R3M250ST
Step5Bar-code shipping tag
SEK3R3M250ST
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    3.5mm
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60.32Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    42mA
  • Polarization
    Polar
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    42mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    67.2mA @ 10kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm