  • SEK2R2M100ST
SEK2R2M100ST
advertisement
Manufacturer No:
SEK2R2M100ST
HK JDW NO:
192-SEK2R2M100ST
Datasheet:
SEK2R2M100ST
Description:
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SEK2R2M100ST
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Length
    15mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60.32Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    22mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm