  • SCAP,PBLS-5.62/21.6
SCAP,PBLS-5.62/21.6
advertisement
Manufacturer No:
SCAP,PBLS-5.62/21.6
HK JDW NO:
783-SCAP,PBLS-5.62/21.6
Package:
Module, Wire Leads
Datasheet:
Description:
CAP 5.62F -10% +20% 21.6V UCAP
Step5Bar-code shipping tag
SCAP,PBLS-5.62/21.6
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Module, Wire Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PBLS
  • Size / Dimension
    2.087Lx1.083W 53.00mmx27.50mm
  • Tolerance
    -10% +20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads with Connector
  • Voltage - Rated
    21.6V
  • Capacitance
    5.62F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    188mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    2.402 61.00mm