  • TPLH-3R0/12WR10X30
TPLH-3R0/12WR10X30
advertisement
Manufacturer No:
TPLH-3R0/12WR10X30
Manufacturer:
Tecate Group
HK JDW NO:
783-TPLH-3R0/12WR10X30
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP 12F 3.0V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPLH-3R0/12WR10X30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Tecate Group
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Series
    TPLH-Radial 3V
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3 V
  • Capacitance
    12 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)