  • TPLC-3R8/100MR12X25
TPLC-3R8/100MR12X25
advertisement
Manufacturer No:
TPLC-3R8/100MR12X25
Manufacturer:
Tecate Group
HK JDW NO:
783-TPLC-3R8/100MR12X25
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP LITH HYBRID 100F 3.8V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPLC-3R8/100MR12X25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Tecate Group
  • Operating Temperature
    -15°C ~ 70°C
  • Series
    TPLC
  • Size / Dimension
    0.492" Dia (12.50mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3.8 V
  • Capacitance
    100 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)