  • PBLC-3R8/50MA2
PBLC-3R8/50MA2
advertisement
Manufacturer No:
PBLC-3R8/50MA2
Manufacturer:
Tecate Group
HK JDW NO:
783-PBLC-3R8/50MA2
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP LITH HYBRID 50F 20% 3.8V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBLC-3R8/50MA2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    User Defined
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Tecate Group
  • Operating Temperature
    -15°C ~ 70°C
  • Series
    PBLC?
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Wire Leads
  • Voltage - Rated
    3.8 V
  • Capacitance
    50 F