  • RSCHL1055R5L09015T
RSCHL1055R5L09015T
advertisement
Manufacturer No:
RSCHL1055R5L09015T
HK JDW NO:
269-RSCHL1055R5L09015T
Description:
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H
Step5Bar-code shipping tag
RSCHL1055R5L09015T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    DHL
  • Size / Dimension
    0.846" Dia (21.50mm)
  • Tolerance
    -20%, +80%
  • Voltage - Rated
    5.5 V
  • Capacitance
    1 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20Ohm
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)