  • RSDZ11052R5E22300T
RSDZ11052R5E22300T
advertisement
Manufacturer No:
RSDZ11052R5E22300T
Manufacturer:
Elna America
HK JDW NO:
269-RSDZ11052R5E22300T
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP 1F -20% +80% 2.5V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSDZ11052R5E22300T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Elna America
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 70°C
  • Series
    DZ
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    -20%, +80%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.5 V
  • Capacitance
    1 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Lead Spacing
    0.138" (3.50mm)