  • S18DLGRYP
S18DLGRYP
advertisement
Manufacturer No:
S18DLGRYP
HK JDW NO:
124-S18DLGRYP
Package:
Datasheet:
S18DLGRYP
Description:
Indicator,S18 EZ-LIGHT,18 mm,Green/Red/Yellow,10-30VDC,4 Wire,2m,25820
Step5Bar-code shipping tag
S18DLGRYP
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to S18DLGRYP.
    Select All
  • Number of Pins
    4
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2012
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Cable
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Green, Red, Yellow
  • Voltage - Rated
    30V
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K, NEMA 4X
  • Current Rating
    25mA
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Panel Cutout Dimensions
    0.709 (18.00mm)
  • Voltage
    10V~30V
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Millicandela Rating
    2.3mcd Green, 1.4mcd Red, 1.2mcd Yellow
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lens Color
    Green, Red, Yellow
  • Lamp Color
  • Length
    35.7mm