  • RNC55H21R5FSB14
RNC55H21R5FSB14
advertisement
Manufacturer No:
RNC55H21R5FSB14
HK JDW NO:
873-RNC55H21R5FSB14
Datasheet:
RNC55H21R5FSB14
Description:
Through Hole 21.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55H21R5FSB14
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    21.5Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.39mm