  • RN55C2552FB70
RN55C2552FB70
advertisement
Manufacturer No:
RN55C2552FB70
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RN55C2552FB70
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 25.5kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55C2552FB70
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    25.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm