  • RLP73V3AR018FTDF
RLP73V3AR018FTDF
advertisement
Manufacturer No:
RLP73V3AR018FTDF
HK JDW NO:
792-RLP73V3AR018FTDF
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RLP73V3AR018FTDF
Description:
RL73, CGS Series, Thick Film, 18mOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1639
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLP73V3AR018FTDF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    RL73, CGS
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±600ppm/°C
  • Resistance
    18mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm