  • WSL1206R0324FTA
WSL1206R0324FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSL1206R0324FTA
HK JDW NO:
873-WSL1206R0324FTA
Package:
1206
Datasheet:
WSL1206R0324FTA
Description:
WSL Series, Metal Element, 32.4mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
WSL1206R0324FTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    32.4mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm