  • PTF5622K100QXR6
PTF5622K100QXR6
advertisement
Manufacturer No:
PTF5622K100QXR6
HK JDW NO:
866-PTF5622K100QXR6
Package:
Conformal
Datasheet:
PTF5622K100QXR6
Step5Bar-code shipping tag
PTF5622K100QXR6
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    350.003213mg
  • Tolerance
    0.02%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    300V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Rated Temperature
    85°C
  • Diameter
    2.31mm
  • Length
    6.35mm