  • PM4HF8-M-DC12V
PM4HF8-M-DC12V
advertisement
Manufacturer No:
PM4HF8-M-DC12V
HK JDW NO:
590-PM4HF8-M-DC12V
Step5Bar-code shipping tag
PM4HF8-M-DC12V
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Flush, Socket, Surface Mount
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    8
  • Series
    PM4H-F
  • Published
    2006
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    12VDC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    Off-Delay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Max Current Rating
    3A
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    3A @ 250VAC
  • Coil Voltage (DC)
    12V