  • H3CR-A8 AC24-48/DC12-48
H3CR-A8 AC24-48/DC12-48
advertisement
Manufacturer No:
H3CR-A8 AC24-48/DC12-48
HK JDW NO:
607-H3CR-A8 AC24-48/DC12-48
Package:
Description:
RELAY TIME DELAY 300HRS 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3CR-A8 AC24-48/DC12-48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2002
  • Series
    H3CR-A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    24V~48VAC 12V~48VDC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC