  • PM105-330K-RC
PM105-330K-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM105-330K-RC
HK JDW NO:
103-PM105-330K-RC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM105-330K-RC
Description:
FIXED IND 33UH 1.5A 120 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
PM105-330K-RC
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    PM105
  • Size / Dimension
    0.386Lx0.386W 9.80mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed , 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    25 @ 2.52MHz
  • Current - Saturation
    2.9A
  • Case/Size Code
    3939
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm