  • LQP15MN3N8W02D
LQP15MN3N8W02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP15MN3N8W02D
HK JDW NO:
535-LQP15MN3N8W02D
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LQP15MN3N8W02D
Description:
Quantity:
In Stock : 6085
Step5Bar-code shipping tag
LQP15MN3N8W02D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQP15
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thick Film
  • Resistance
    500mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    600μm
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    3.8nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    500mOhm Max
  • Max DC Current
    170mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    13 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    13
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm