  • PM0805H-33NJ-RC
PM0805H-33NJ-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM0805H-33NJ-RC
HK JDW NO:
103-PM0805H-33NJ-RC
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
PM0805H-33NJ-RC
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.35GHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    19
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    600mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.033 µH
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm