  • MSS6122-393MLB
MSS6122-393MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS6122-393MLB
HK JDW NO:
3194-MSS6122-393MLB
Step5Bar-code shipping tag
MSS6122-393MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    39 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    500mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    540mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    39 µH
  • RMS Current (Irms)
    1A
  • Height
    2.2mm
  • Length
    6.1mm
  • Width
    6.1mm