  • PATT0402K7R68FGT1
PATT0402K7R68FGT1
advertisement
Manufacturer No:
PATT0402K7R68FGT1
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-PATT0402K7R68FGT1
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
PATT0402K7R68FGT1
Description:
PATT Series, Thin Film, 7.68Ohms, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~250°C
Step5Bar-code shipping tag
PATT0402K7R68FGT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    PATT
  • Size / Dimension
    0.042Lx0.022W 1.07mmx0.56mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    7.68Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.46mm
  • Length
    1.0668mm