  • PAS3225P2R6143
PAS3225P2R6143
advertisement
Manufacturer No:
PAS3225P2R6143
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-PAS3225P2R6143
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
PAS3225P2R6143
Description:
CAP 14MF 2.6V SURFACE MOUNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PAS3225P2R6143
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    PAS
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD (SMT) Tabs
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    2.6V
  • HTS Code
  • Capacitance
    14mF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2.6V
  • Size Code
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    900μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    3.2mm