  • RSELT2562R7J25006
RSELT2562R7J25006
advertisement
Manufacturer No:
RSELT2562R7J25006
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-RSELT2562R7J25006
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAPACITOR 25F 20% 2.7V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RSELT2562R7J25006
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Taiyo Yuden
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Series
    RSELT
  • Size / Dimension
    0.630" Dia (16.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7 V
  • Capacitance
    25 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
  • Lead Spacing
    0.295" (7.50mm)