  • NSHC562J16TRA1F
NSHC562J16TRA1F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC562J16TRA1F
HK JDW NO:
10881-NSHC562J16TRA1F
Package:
0805
Datasheet:
Description:
5.6nF Film Capacitor 5% 0805 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NSHC562J16TRA1F
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Published
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6nF
  • Depth
    1.25mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm