  • ECW-FD2J274KC
ECW-FD2J274KC
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J274KC
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J274KC
Datasheet:
ECW-FD2J274KC
Description:
ECW-F(D) 0.27μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J274KC
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.236W 17.80mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm