  • NSHC223J50TRC2F
NSHC223J50TRC2F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC223J50TRC2F
HK JDW NO:
10881-NSHC223J50TRC2F
Package:
1210
Datasheet:
NSHC223J50TRC2F
Description:
22nF Film Capacitor 5% 1210 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NSHC223J50TRC2F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    2.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2mm