  • NSHC473J16TRB3F
NSHC473J16TRB3F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC473J16TRB3F
HK JDW NO:
10881-NSHC473J16TRB3F
Package:
1206
Datasheet:
NSHC473J16TRB3F
Description:
47nF Film Capacitor 5% 1206 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NSHC473J16TRB3F
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    1.6mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2mm