  • NSHC224G50TRE8F
NSHC224G50TRE8F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC224G50TRE8F
HK JDW NO:
10881-NSHC224G50TRE8F
Description:
NSHC 0.22μF Film Capacitor POLYPHENYLENE SULPHIDE
Step5Bar-code shipping tag
NSHC224G50TRE8F
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPHENYLENE SULPHIDE
  • Series
    NSHC
  • Capacitance
    0.22μF
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2416
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    4.1mm