  • NRZJ151M80V10X20TBF
NRZJ151M80V10X20TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRZJ151M80V10X20TBF
HK JDW NO:
10881-NRZJ151M80V10X20TBF
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% 1.43A 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRZJ151M80V10X20TBF
  • Package / Case
    Radial
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.12mA
  • Ripple Current
    1.43A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • ESR
    84 mΩ
  • Length
    20mm