  • NACZ101M50V8X10.5TR13F
NACZ101M50V8X10.5TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACZ101M50V8X10.5TR13F
HK JDW NO:
10881-NACZ101M50V8X10.5TR13F
Package:
Description:
NACZ Series 100 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NACZ101M50V8X10.5TR13F
    Select All
  • Mount
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Lead Pitch
    3.2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Size Code
    3333
  • Voltage
    50V
  • Ripple Current
    300mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Impedance
    400mOhm
  • Current - Leakage
    50.5μA
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    8.3mm