  • NACZ470M50V6.3X8TR13F
NACZ470M50V6.3X8TR13F
advertisement
Manufacturer No:
NACZ470M50V6.3X8TR13F
HK JDW NO:
10881-NACZ470M50V6.3X8TR13F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NACZ470M50V6.3X8TR13F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    750mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    2626
  • Voltage
    50V
  • Ripple Current
    195mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Impedance
    750mOhm
  • Current - Leakage
    23.5μA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    FLAT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Lead Pitch
    2.2mm