  • NRWS220M50V5X11TBF1F
NRWS220M50V5X11TBF1F
advertisement
Manufacturer No:
NRWS220M50V5X11TBF1F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRWS220M50V5X11TBF1F
Package:
Datasheet:
Description:
NRWS 22μF Capacitor 110mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWS220M50V5X11TBF1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRWS
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Ripple Current
    110mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    2200 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm