  • NRWA330M16V5X11F
NRWA330M16V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRWA330M16V5X11F
HK JDW NO:
10881-NRWA330M16V5X11F
Package:
Radial
Datasheet:
NRWA330M16V5X11F
Description:
33μF Capacitor 20% Bulk 55mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRWA330M16V5X11F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.01584mA
  • Ripple Current
    55mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm