  • NRWA330M10V5X11TBF1F
NRWA330M10V5X11TBF1F
advertisement
Manufacturer No:
NRWA330M10V5X11TBF1F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRWA330M10V5X11TBF1F
Package:
Datasheet:
Description:
NRWA 33μF Capacitor 51mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWA330M10V5X11TBF1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRWA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.0099mA
  • Ripple Current
    51mA
  • Tan Delta
    0.19
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    9600 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm