  • NRSZ681M63V16X25F
NRSZ681M63V16X25F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ681M63V16X25F
HK JDW NO:
10881-NRSZ681M63V16X25F
Package:
Radial
Datasheet:
NRSZ681M63V16X25F
Description:
680μF Capacitor 20% 1.5A 7.5mm Radial
Quantity:
In Stock : 1500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ681M63V16X25F
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Through Hole
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    63V
  • Ripple Current
    1.5A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Current - Leakage
    428μA
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm