  • NRSZ681M6.3V8X15F
NRSZ681M6.3V8X15F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ681M6.3V8X15F
HK JDW NO:
10881-NRSZ681M6.3V8X15F
Package:
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 584mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ681M6.3V8X15F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    3.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.0428mA
  • Ripple Current
    584mA
  • Tan Delta
    0.22
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    985 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Length
    15mm