  • NRSG470M25V5X11TBF
NRSG470M25V5X11TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSG470M25V5X11TBF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRSG470M25V5X11TBF
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NRSG 47μF Capacitor 20% 125mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSG470M25V5X11TBF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSG
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.01175mA
  • Ripple Current
    125mA
  • Tan Delta
    0.14
  • ESR
    300 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm